יום רביעי, 20 בפברואר 2019

הדרכה למיני אלבום עם קרטון גלי

זוכרות את המיני ה-הו כה קליל וזורם מהפוסט הקודם?
אז הנה ההדרכה המובטחת!

הפעם הוספתי דף, וגם קצת כיסים ופתיחות, וכמובן, ששוב הכל תלוי ברוחב הקרטון הגלי שיש לכם - ככל שתוסיפו יותר דפים ופתיחות, תצטרכו שדרה רחבה יותר.
לכריכה השתמשתי בקרטון גלי בגודל A4 (כזה בדיוק), שהפך למיני אלבום בגודל A5, עם חמישה דפים פנימיים.

השדרה והדפים הפנימיים עשויים קארדסטוק בסיס בגוון קראפט, כשכל עמוד פנימי הוא בגודל 8 על 5 אינץ'. הדפים המדוגמים הם מסטאק יפהפה של אושרת קורן, שחזר אלינו לאחר תקופת היעדרות - רגעים של אושר.

השדרה של האלבום מבוססת על קיפול 'אקורדיון' - לוקחים קארדסטוק בסיס ברוחב 8 ובגובה 8 אינץ', חורצים ב-1/2 1, ואז כל חצי אינץ', כלומר ב- 2, 1/2 2, 3, 1/2 3, 4, 1/2 4, 5, 1/2 5, 6 ו- 1/2 6.
מקפלים באופן הבא: נכין את דפי הבסיס:
1 קארדסטוק בסיס בגודל 8*10. במימד של ה-10, חורצים ב-"5, ליצירת עמוד כפול (עמוד ראשון).
קארדסטוק בסיס בגודל 8*5 (עמודים 2, 5 ועמוד אחרון).
1 קארדסטוק בסיס בגודל 8*9.5 (עמוד 3). גם כאן,כמו בעמוד הכפול, חורצים ב-"5 (במימד של ה-9.5), ליצירת פלאפ.קארדסטוק בסיס בגודל 12*5 (עמוד 4). במימד של ה-12, חורצים ב-"8, ליצירת כיס. נדביק את שני הצדדים של הכיס בדבק דו"צ. למי שאוהבת - לא לשכוח לפנצ'ץ מגרעת.ואחרון חביב - פלאפ בגודל 6*4, שיתווסף לעמוד חמש. במימד של ה-6", חורצים ב-5 אינץ'.ומדביקים לעמוד -נדביק את העמודים לשדרה, לפי הסדר:
שימו לב, מכיוון שהעמוד הראשון הוא כפול, שמתי דבק גם מימין וגם משמאל.ובעמוד רגיל - נדביק רק משמאל -


ובסוף נקבל - עכשיו מגיע הרגע הכיפי ביותר - מחברים את כל העמודים לכריכה.
שימו לב 💗💗💗💗 -
חשוב (!!!!) מאוד (!!!!) להחליט האם רוצים סרט לקשירה או כל מנגנון אחר שמתחבר לכריכה לפני שמדביקים את דפי האלבום לכריכה. אחרי שמעצבים את הכריכה ואופן הסגירה, אפשר להדביק את הדפים הפנימיים, שיכסו על החיבורים שעשינו (אם עשינו) בצד הפנימי של הכריכה.

את מנגנון הסגירה בניתי באופן הבא - 
אני משתמשת בקרופ-א-דייל, אבל כל מקבע ניטים זה מצוין.
לוקחים עיגול (או כל אלמנט אחר לצורך הענין, נניח לב) ומנקבים אותו במרכז.מנקבים גם את הכריכה, במקום שנרצה לחבר את העיגול.משחילים דרכו חוט אופים או קראפט (גם דרך העיגול וגם דרך הכריכה).מניחים במרכז ניט (גם דרך העיגול וגם דרך הכריכה).ומקבעים את הניט.
עכשיו אפשר להדביק את הדפים הפנימיים ולקשט!וככה זה נראה בסוף:
שני דברים שכדאי לשים לב אליהם:
1. אני יותר אהבתי שהקיפולים בשידרה הם כל 1 אינץ' (כמו באלבום מהפוסט הקודם) ולא כל חצי אינץ' (כמו באלבום הזה), אבל מכיוון שזה מצמצם מאוד את מספר העמודים (או דורש להדביק שני דפים ולכן מסרבל את ההכנה), החלטתי להשאיר את ההדרכה בגרסה של קיפול כל חצי אינץ'.
2. אי אפשר לחזור על זה מספיק פעמים - לא(!!!) להדביק את הדפים הפנימיים לפני שבונים מנגנון הסגירה!!!

3 תגובות:

 1. את משהו!!! זה מהמם ואת מהממת. מתה על הדרכות פשוטות עם תוצאות מרהיבות. שיחקת אותה! עכשיו רק נשאר לי לקנות בסיס קראפט :P

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה הילוש 3> 3> אם את צריכה שם של חנות, אני אפנה אותך ;)

   מחק
 2. עדי זה אלבום מהמם כייפי ושונה! הדרכה פשוטה וברורה!
  אני מבינה שהאזהרות שלך נכתבו בדם :-)

  השבמחק