יום שני, 16 בפברואר 2015

אני פורים (חלק א' - ינשוף)

בעצם אני הרבה יותר חנוכה מפורים (ועם סוכרת הריון בכלל עדיף שאהיה פסח), אבל עכשיו כמעט פורים, אז כדאי להתחיל להסתנכרן עם לוח השנה.

בשנה שעברה השקעתי בתחפושת משפחתית - התחפשנו למשפחת פלינסטון, אבל השנה פורים יוצא ממש קרוב לתאריך הלידה המשוער שלי, אז את התחפושת לעצמי (כדור דיסקו אם תהיתם) אני דוחה לרגע האחרון.
במקום זה, החלטתי להשקיע בחוגגת העיקרית - בת שנתיים וחצי. מכיוון שממילא התחפושת תתלכלך בשניה שהיא תלבש אותה, ואני גם ככה לא מופת של החלטיות, אני מכינה שתי תחפושות לילדה - תות וינשוף.

התחפושת המושקעת היא הינשוף (תצטרכו לסלוח לי על איכות התמונה :) ) -


והיא מורכבת מטייץ וחולצה (שקניתי), עליה תפורות נוצות של לבד, חצאית טוטו (שכנראה לא תילבש אפילו פעם אחת) ומסכה (כנ"ל).
חוץ מזה, אולי אצרף גם מעין חותלות עם נוצות.
אגב, אם במקרה יש לכם בן (שמעתי שזה קורה במשפחות מסוימות...) אפשר להוסיף למכנסיים כמה שורות של נוצות (נניח מגובה הברך ולמטה) במקום החצאית.


אז מה צריך?


* חולצה וטייץ/גרביונים
* בדים - לבד בשלושה צבעים (בערך חצי מטר מכל צבע ואם רוצים עיניים או מקור בצבע אחר - אז עוד טיפונת) ובערך שני מטר של בד טול רך 
* גומי/סרט לחצאית ולמסכה
* דבק בד/מכונת תפירה

אז נתחיל מהחלק הקל - הטייץ והחולצה. קונים אותם. בגוונים שיתאימו לתחפושת. אני באופן אישי קניתי ב-Nextdirect, אבל כל מקום שאתם מוצאים בזול זה טוב.

אח"כ גוזרים נוצות במספר צבעים על פי הגיזרה הבאה:

נוצה

החלק הזה תלוי בגודל של הילד/החולצה. אני גזרתי נוצות בשלושה צבעים, 50 נוצות מכל צבע, מה שהתברר כמופרך לחלוטין (בסוף השתמשתי לחולצה בערך ב-75 נוצות). 
החולצה - את הנוצות מסדרים בשורות ותופרים (או מדביקים):
מתחילים מתחתית החולצה ומסדרים את הנוצות אחת ליד השניה ותופרים (או מדביקים בדבק שמיועד לבדים) את הקצה העליון של הנוצות.
את השורה השניה מסדרים באופן שהנוצות יוסטו קצת הצידה, כך שהקצה של כל נוצה מהשורה השניה יכסה את החיבור בין הנוצות בשורה הראשונה, וכך הלאה:השלב הבא לא ממש הכרחי, אבל לדעתי מוסיף - מסדרים את הנוצות בחפיפה ותופרים שורה על כל כתף ובקצות השרוולים (בשרוולים הקטנתי קצת את הנוצות כי זה היה נראה לי קצת גדול מדי).


המסכה - גוזרים מלבד את החלקים הבאים:

מסכת ינשוף

את החלקים המקווקוים לא גוזרים, זה רק לצורך ההמחשה היכן להדביק. בנוסף, גם את העיניים יש לגזור פעמיים (אחד לכל עין), אך זה לא מסומן כדי לא לבלבל עם החלקים שאמורים להיות כפולים לצורך הקשחת המסכה (אפשר גם להשתמש בפליזלין).
את החלקים הכפולים שגזרתם מדביקים אחד לשני (כדי ליצור מסכה יותר עמידה) ואז מדביקים (או תופרים) את כל החלקים יחד ומחברים סרט/גומי בגודל המתאים לראש של הילד.החצאית - קושרים רצועות טול בצבעים מתאימים סביב גומי/סרט.לא צירפתי הדרכה כי ממש כל הרשת מלאה בהן, גם בעברית. למשל:

הכנת חצאית טוטו - סודות מחדר התפירה

פריט אחרון - החותלות. כרגע ויתרתי עליהן, אבל הרעיון היה לתפור נוצות לגומי או לסקוץ'. מבטיחה לעדכן אם אשנה את דעתי...

את התות אני מקווה לסיים בהמשך השבוע ולשתף בפוסט הבא.

ואחרון חביב - אומנם קצת נעלמתי לאחרונה (נסיבות משפחתיות קצת פחות נעימות), אבל יש לי המון מה לספר! בינתיים אני נאלצת לשמור על ההפתעה שלי בסוד, מכיוון שהנמענת עדיין לא קיבלה אותה, ולא הייתי רוצה לקלקל, אבל בשבוע הבא - משלוחי מנות!!!

בינתיים, שיהיה כמעט חג שמח!

עדי


6 תגובות:

 1. מהמם!!
  מחכה לראות תמונה של הינשופית הקטנה :)

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה מותק!
   באורח פלא היא התלהבה בטירוף מהחצאית ועכשיו היא מתעופפת לה ממקום למקום כולה זורחת :)

   מחק
 2. מהמם! במיוחד אחרי שראיתי היום את הדוגמנית הקטנה בפעולה:)

  השבמחק
 3. איזה צבעים יתאימו לינשוף בן??
  מאיפה קונים בד לבד?

  השבמחק
  תשובות
  1. בד לבד - בחנויות בדים או בחנויות יצירה
   הצבעים האלה יתאימו גם בן, אבל אם את מעדיפה משהו אחר, אפשר גם שחור-אפור-חום, אפור-שחור-צהוב, או חום-צהוב-כתום... מה שרוצים

   מחק